• RSS feed
  • E-post
  • Facebook
  • Twitter
  • Vimeo

Resultat Tylön Runt

Typ: Normal + skilda startklasser Banlängd: 12 Nm Vind: 4 m/s (878 sek/Nm)
Plac. alla deltagare tillsammans Sortering: Standard
Funktionär:    Kommentar:

Plac.
Skeppare
Status
Båtnamn
Båttyp
Segelnr.
SRS-tal
Ord.SRS
Utr.
Klubb
Starttid
Start efter 1:a
Segl.tid
Korr.tid
Målgång
Diff.
Maxtid
Kommentar
1
Ulf Bengtsson
I mål
Folkbåt
SWE1254
0,970
0,970
HASS
12:00:00
0
10868
10542
15:01:08
18:02:04
2
Stellan Nilsson
I mål
J/105
SWE 27901
1,270
1,270
HASS
12:10:00
600
8365
10624
14:29:25
16:46:32
3
Niclas Gunnarsson
I mål
Express
1010
1,120
1,120
HASS
12:10:00
600
9548
10694
14:49:08
17:23:34
4
Anders Hellekant
I mål
Blå is
CB 66 Racer
124
1,170
1,170
SAV
HASS
12:10:00
600
9146
10701
14:42:26
17:10:10
5
Stefan Gottfridson
I mål
Blue Eagle
X 99
SWE 593
1,260
1,260
HASS
12:10:00
600
8496
10705
14:31:36
16:48:44
6
Uno Zell
I mål
Valkyria
First 31.7 hr
SWE 606
1,200
1,200
SGV
SKBS
12:10:00
600
8958
10750
14:39:18
17:02:40
7
Leif Danielsson
I mål
Saphira
Albin Nova
SWE 8
1,160
1,160
HASS
12:10:00
600
9369
10868
14:46:09
17:12:46
8
Anders Johansson
I mål
Folkbåt
SWE1384
0,970
0,970
HASS
12:00:00
0
11218
10881
15:06:58
18:02:04
9
Kjell Emanuelsson
I mål
Mandarin
IF
505
1,020
1,020
HASS
12:00:00
0
10872
11089
15:01:12
17:44:19
10
Tommy Göransson
I mål
SK 55
53
1,190
1,190
SG-
HASS
12:10:00
600
9341
11116
14:45:41
17:05:08
11
Stefan Heinrich
I mål
Amalia
Comfort 32
SWE 50
1,120
1,120
SGV
HASS
12:10:00
600
9969
11165
14:56:09
17:23:34
12
Lars Meijer
I mål
Sofia
Drake
SWE 367
(Just.)1,073
1,070
SG-
HASS
12:00:00
0
10410
11170
14:53:30
17:27:18
13
Daniel Stenholm
I mål
Express
SWE 595
1,120
1,120
HASS
12:10:00
600
10155
11374
14:59:15
17:23:34
14
Johan Sölve
I mål
Libelle
Elan 333
SWE 452
1,210
1,210
SGV
GSS
12:10:00
600
9636
11660
14:50:36
17:00:15
15
Stefan Rane
I mål
Jonna
Albin 78 Cirrus
689
1,040
1,040
SGV
HASS
12:00:00
0
11264
11715
15:07:44
17:37:42
16
Peter Gustafsson
I mål
Sjögurkan
Maxi 95
Swe 887
1,080
1,080
SGV
SKBS
12:00:00
0
10902
11774
15:01:42
17:25:11
17
Daniel Lidman
Diskval/DNF
MissMore
Carrera
SWE 27
1,210
1,210
SGV
HASS
12:10:00
600
Ej inl.
Ej inl.
17:00:15
17
Svante Svensson
Uteblev
Svea
Folkbåt
SWE1307
0,970
0,970
HASS
(12:00:00)
0
Ej inl.
Ej inl.
18:02:04
17
Jan Berg
Uteblev
Maxi 77
1522
1,020
1,020
-S
HASS
(12:00:00)
0
Ej inl.
Ej inl.
17:44:19
17
Lars Lindblad
Uteblev
IF
1851
1,020
1,020
HASS
(12:00:00)
0
Ej inl.
Ej inl.
17:44:19
17
Christoffer Madsen
Uteblev
Maxi 77
696
1,050
1,050
SG-
HASS
(12:00:00)
0
Ej inl.
Ej inl.
17:34:29
17
Anders Kjellberg
Uteblev
Zefyros
Comfort30
V 73
1,080
1,080
LBF
(12:00:00)
0
Ej inl.
Ej inl.
17:25:11