• RSS feed
  • E-post
  • Facebook
  • Twitter
  • Vimeo

Jubileumsregattan – resultat

2010-07-31 12:10:00 Jubileumsregatta

Typ: Normal + skilda startklasser Banlängd: 14 Nm Vind: 1-3 m/s (1059 sek/Nm)
Plac. klass för klass separat Sortering: Standard
Funktionär:    Kommentar:

Plac.
Skeppare
Status
Båttyp
Båtnamn
Segelnr.
LYStal
Ord.LYS
Utr.
Klubb
Klass
Klasskomm.
Starttid
Start efter 1:a
Målgång
Segl.tid
Korr.tid
Diff.
Maxtid
Kommentar
Får EJ borträknas
Klass 1
1
Anders Nordbeck
I mål
K25 Klink
Styrbjörn
S33
0,97
0,97
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
15:00:46
10246
9939
20:39:29
2
Göran Frost
I mål
Allegro 27
Alegria
274
1,00
1,00
SGF
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
15:09:10
10750
10750
20:24:12
3
Torgny Eriksson
Diskval/OCS
Allegro 33
S43
1,04
1,04
-S
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
(16:07:36)
10715
11144
20:05:12
3
Jens Månsson
Brutit/DNF
Colin archer 35
0,95
0,95
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:50:13
3
Gerhard Wigandt
Brutit/DNC
Laurinkoster
Laura
H6/180
0,97
0,97
-S
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:39:29
Klass 2
1
Stefan Eriksson
I mål
Finnexpress
S 43
1,03
1,03
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
14:43:00
9180
9455
20:09:48
2
Thomas Johansson
I mål
Marieholm 26
Thoya
SWE414
0,96
0,96
-S
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
15:16:32
11192
10744
20:44:48
3
Bengt Nilsson
I mål
Mascot 35 DS
Blue Star
9
0,95
0,95
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
15:22:34
11554
10976
20:50:13
4
Nils-Olof Bankell
I mål
Accent
Miss Sophie
492
1,03
1,03
SGV
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
15:14:31
11071
11403
20:09:48
5
Bert Inerup
I mål
Bavaria 42CR
Pi
B42
1,24
1,24
-S
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
14:48:55
9535
11823
18:48:33
6
Arne Guntell
I mål
Dixie 27
PimPIm
11
1,01
1,01
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
15:33:10
12190
12312
20:19:18
7
Thomas Mattson
Brutit/DNC
Hydra
Embla
H146
0,93
0,93
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
21:01:24
7
Dan Sundin
Brutit/DNC
Scalare Mk 1
Mye Byen
15
0,94
0,94
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:55:45
7
Bengt-Åke Andersson
Brutit/DNF
Helmsman 26
Bullit
10
1,00
1,00
-S
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:24:12
7
Torsten Kindt
Brutit/DNF
Najad 32
Tova
1,04
1,04
-S
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:05:12
Klass 3
1
Folke Berntson
I mål
Grinde
D185
1,03
1,03
SGV
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:53:03
9183
9458
20:19:48
2
Stig Håkansson
I mål
Hanse 370e
Liberty
H+logga
1,24
1,24
-S
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:28:25
7705
9554
18:58:33
3
Roger Thein
I mål
HR31
255
1,11
1,11
-S
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:48:50
8930
9912
19:45:14
4
Anders Kjellberg
I mål
Comfort30
Zefyros
V 73
1,06
1,06
-S
LBF
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:57:12
9432
9998
20:06:14
5
Gary Petersson
I mål
Bavaria 30 Cr
Barcavela
Logga
1,08
1,08
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:57:25
9445
10201
19:57:36
6
Peje Thorbjörnsson
I mål
Dehler 29 grund köl
D29
1,13
1,13
-S
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:54:43
9283
10490
19:37:21
7
Åke Carlsson
I mål
Bavaria 36H
Nilla
S 13
1,17
1,17
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:50:41
9041
10578
19:22:24
8
Göran Boman
Diskval/OCS
Bavaria 34
Bijou
116
1,11
1,11
SGV
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
(16:02:37)
8544
9484
19:45:14
Klass 4
1
Hans Arvidsson
I mål
Maxi 77
SWE1307
1,03
1,03
GSS
M4
Maxi 77
12:20:00
600
15:00:48
9648
9937
20:19:48
2
Kennet Carlsson
I mål
Maxi 77
Julia
3731
1,00
1,00
-S
HASS
M4
Maxi 77
12:20:00
600
15:15:05
10505
10505
20:34:12
Klass 5
1
Ulf Bengtsson
I mål
F-båt
SWE 1254
0,97
0,97
HASS
M5
Folkbåt
12:30:00
1200
15:00:38
9038
8767
20:59:29
2
Svante Svensson
I mål
Folkbåt
Svea
SWE 1307
0,97
0,97
HASS
M5
Folkbåt
12:30:00
1200
15:06:20
9380
9099
20:59:29
3
Anders Johansson
I mål
Folkbåt
SWE 1384
0,97
0,97
HASS
M5
Folkbåt
12:30:00
1200
15:11:08
9668
9378
20:59:29
Klass 6
1
Kjell Emanuelsson
I mål
IF-båt
Mandarin
505
1,02
1,02
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
15:04:32
9272
9457
20:34:31
2
Lars Lindblad
I mål
IF
1851
1,02
1,02
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
15:09:06
9546
9737
20:34:31
3
Björn Pettersson
I mål
IF
NN
1406
1,02
1,02
SG-
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
15:10:19
9619
9811
20:34:31
4
Lars Källqvist
I mål
IF
Undine
2258
1,02
1,02
SG-
SKBS
M6
IF
12:30:00
1200
15:18:26
10106
10308
20:34:31
5
Christer Hansson
Brutit/DNC
IF
Charlotta
2441
1,02
1,02
SG-
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
Ej inl.
Ej inl.
20:34:31
5
Emma Nordin
Brutit/DNF
IF-båt
Pilo
S2157
1,02
1,02
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
Ej inl.
Ej inl.
20:34:31
Klass 7
1
Lars Meijer
I mål
Drake
Sofia
SWE 355
1,07
1,07
SG-
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
14:44:32
8072
8637
20:11:52
2
Martin Hellekant
I mål
Bianca 28
Martinique
S80
1,03
1,03
SGV
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
14:58:35
8915
9182
20:29:48
3
Malin o Peter Gustafsson
I mål
Maxi 95
Sjögurkan
887
1,07
1,07
SGV
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
14:53:42
8622
9226
20:11:52
4
Andreas Arvidsson
I mål
Gib-Sea 80 Plus
AUS 42
SWE11012
1,06
1,06
SG-
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
15:06:55
9415
9980
20:16:14
5
Evert Blad
I mål
Fenix
S-49
1,07
1,07
SGV
M7
Klass 7
12:30:00
1200
15:06:00
9360
10015
20:11:52
6
Håkan Madsen
I mål
Becker 27
BlackAdder
6211
1,00
1,00
SGV
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
15:28:46
10726
10726
20:44:12
7
Esbjörn Telemo
Brutit/DNC
Monsun 31
Magnolia
345
1,03
1,03
SGF
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
Ej inl.
Ej inl.
20:29:48
Klass 8
1
Lundblad/Nilsson
I mål
H-båt
Dr.Schackel
213
1,08
1,08
HASS
M8
H-båt
12:40:00
1800
15:08:20
8900
9612
20:17:36
2
Tomas Sjöstedt
I mål
H-båt
Miss G
S160
1,08
1,08
SA-
M8
H-båt
12:40:00
1800
15:08:30
8910
9623
20:17:36
Klass 9
1
Michael Axborn
I mål
707
Toy
SWE 127
1,09
1,09
SG-
LBF
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:56:30
8190
8927
20:13:24
2
Sven-Erik Walin
I mål
Rhapsody
Chiquitita
SWE26
1,16
1,16
SGV
VSS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:49:56
7796
9043
19:46:02
3
Kennedy Carlsson
I mål
Maxi Racer
339
1,12
1,12
SG-
ÄSSS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:55:54
8154
9132
20:01:15
4
Marie Karlsson
I mål
X-95
Snigeln
SWE 6195
1,14
1,14
SGV
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:55:38
8138
9277
19:53:31
5
Lars Smedberg
I mål
GK 29
Hirkum Pirkum
127
1,11
1,11
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:59:26
8366
9286
20:05:14
6
Leif Danielsson
I mål
Albin Nova
Saphira
SWE 8
1,15
1,15
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:55:56
8156
9379
19:49:44
7
Lennart Byström
I mål
Hero101
H101
1,13
1,13
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:02:20
8540
9650
19:57:21
8
Anna Thorbjörnsson
I mål
Express
MaDame
SWE1010
1,12
1,12
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:03:49
8629
9664
20:01:15
9
Kurt Ingvar Kroon
I mål
Bumerang 32
Nadir
7
1,14
1,14
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:01:38
8498
9688
19:53:31
10
Stefan Heinrich
I mål
Comfort 32
Amalia
SWE 50
1,11
1,11
SGV
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:07:30
8850
9824
20:05:14
11
Daniel Stenholm
I mål
Express
SWE 595
1,12
1,12
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:07:11
8831
9891
20:01:15
12
Sture Larsson
I mål
Beason 31
Anne-Lise
S114
1,09
1,09
SGV
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:18:52
9532
10390
20:13:24
Klass 10
1
Lars-Bertil Gustavsson
I mål
First Clas 10
Cayenne Tern
SWE 10
1,25
1,25
TÄBS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:46:58
7018
8773
19:25:22
2
Stellan Nilsson
I mål
Molich X
Millan
SWE 2
1,24
1,24
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:49:09
7149
8865
19:28:33
3
Lennart Bengtsson
I mål
CB33
Blåeld
SW150
1,18
1,18
SKBS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:57:44
7664
9044
19:48:49
4
Bengt Olsson
I mål
Luffe 37
Tabrok
SWE 33
1,23
1,23
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:53:02
7382
9080
19:31:47
5
Jonas Karlsson
I mål
X-99
SWE543
1,25
1,25
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:51:17
7277
9096
19:25:22
6
Stefan Gottfridson
I mål
X 99
Blue Eagle
SWE 593
1,25
1,25
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:55:06
7506
9382
19:25:22
7
Kristian Karlsson
I mål
Smaragd Cruiser
Sycorax
S312
1,17
1,17
SGV
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
15:04:42
8082
9456
19:52:24
8
A T Göransson
I mål
SK 55
53
1,19
1,19
SG-
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
15:04:20
8060
9591
19:45:18
9
Sigvard Cumtell
I mål
First 35
SWE 63
1,29
1,29
-S
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:59:39
7779
10035
19:13:06
10
Johan Sölve
I mål
Elan 333
Libelle
SWE 452
1,22
1,22
SGV
GSS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
15:07:08
8228
10038
19:35:05
11
Christer Corin
Brutit/DNC
Mani 32
Aquabelle
206
1,21
1,21
SGV
VSS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
Ej inl.
Ej inl.
19:38:26
Klass 11
1
Anders Hellekant
I mål
CB 66 Racer
Blå is
124
1,16
1,16
SAV
HASS
M11
Klass 11
12:50:00
2400
14:50:29
7229
8386
19:56:02
2
Jan Hägg
I mål
Farr 30
Letti di Pletto
SWE 2
1,36
1,36
HASS
M11
Klass 11
12:50:00
2400
14:38:51
6531
8882
18:53:23
3
Jonas Engdal
I mål
CB66 Racer
S66
1,16
1,16
SKBS
M11
Klass 11
12:50:00
2400
15:03:10
7990
9268
19:56:02

 

2010-07-31 12:10:00 Jubileumsregatta

Typ: Normal + skilda startklasser Banlängd: 14 Nm Vind: 1-3 m/s (1059 sek/Nm)
Plac. alla deltagare tillsammans Sortering: Standard
Funktionär:    Kommentar:

Plac.
Skeppare
Status
Båttyp
Båtnamn
Segelnr.
LYStal
Ord.LYS
Utr.
Klubb
Klass
Klasskomm.
Starttid
Start efter 1:a
Målgång
Segl.tid
Korr.tid
Diff.
Maxtid
Kommentar
Får EJ borträknas
1
Anders Hellekant
I mål
CB 66 Racer
Blå is
124
1,16
1,16
SAV
HASS
M11
Klass 11
12:50:00
2400
14:50:29
7229
8386
19:56:02
2
Lars Meijer
I mål
Drake
Sofia
SWE 355
1,07
1,07
SG-
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
14:44:32
8072
8637
20:11:52
3
Ulf Bengtsson
I mål
F-båt
SWE 1254
0,97
0,97
HASS
M5
Folkbåt
12:30:00
1200
15:00:38
9038
8767
20:59:29
4
Lars-Bertil Gustavsson
I mål
First Clas 10
Cayenne Tern
SWE 10
1,25
1,25
TÄBS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:46:58
7018
8773
19:25:22
5
Stellan Nilsson
I mål
Molich X
Millan
SWE 2
1,24
1,24
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:49:09
7149
8865
19:28:33
6
Jan Hägg
I mål
Farr 30
Letti di Pletto
SWE 2
1,36
1,36
HASS
M11
Klass 11
12:50:00
2400
14:38:51
6531
8882
18:53:23
7
Michael Axborn
I mål
707
Toy
SWE 127
1,09
1,09
SG-
LBF
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:56:30
8190
8927
20:13:24
8
Sven-Erik Walin
I mål
Rhapsody
Chiquitita
SWE26
1,16
1,16
SGV
VSS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:49:56
7796
9043
19:46:02
9
Lennart Bengtsson
I mål
CB33
Blåeld
SW150
1,18
1,18
SKBS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:57:44
7664
9044
19:48:49
10
Bengt Olsson
I mål
Luffe 37
Tabrok
SWE 33
1,23
1,23
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:53:02
7382
9080
19:31:47
11
Jonas Karlsson
I mål
X-99
SWE543
1,25
1,25
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:51:17
7277
9096
19:25:22
12
Svante Svensson
I mål
Folkbåt
Svea
SWE 1307
0,97
0,97
HASS
M5
Folkbåt
12:30:00
1200
15:06:20
9380
9099
20:59:29
13
Kennedy Carlsson
I mål
Maxi Racer
339
1,12
1,12
SG-
ÄSSS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:55:54
8154
9132
20:01:15
14
Martin Hellekant
I mål
Bianca 28
Martinique
S80
1,03
1,03
SGV
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
14:58:35
8915
9182
20:29:48
15
Malin o Peter Gustafsson
I mål
Maxi 95
Sjögurkan
887
1,07
1,07
SGV
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
14:53:42
8622
9226
20:11:52
16
Jonas Engdal
I mål
CB66 Racer
S66
1,16
1,16
SKBS
M11
Klass 11
12:50:00
2400
15:03:10
7990
9268
19:56:02
17
Marie Karlsson
I mål
X-95
Snigeln
SWE 6195
1,14
1,14
SGV
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:55:38
8138
9277
19:53:31
18
Lars Smedberg
I mål
GK 29
Hirkum Pirkum
127
1,11
1,11
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:59:26
8366
9286
20:05:14
19
Anders Johansson
I mål
Folkbåt
SWE 1384
0,97
0,97
HASS
M5
Folkbåt
12:30:00
1200
15:11:08
9668
9378
20:59:29
20
Leif Danielsson
I mål
Albin Nova
Saphira
SWE 8
1,15
1,15
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
14:55:56
8156
9379
19:49:44
21
Stefan Gottfridson
I mål
X 99
Blue Eagle
SWE 593
1,25
1,25
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:55:06
7506
9382
19:25:22
22
Stefan Eriksson
I mål
Finnexpress
S 43
1,03
1,03
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
14:43:00
9180
9455
20:09:48
23
Kristian Karlsson
I mål
Smaragd Cruiser
Sycorax
S312
1,17
1,17
SGV
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
15:04:42
8082
9456
19:52:24
24
Kjell Emanuelsson
I mål
IF-båt
Mandarin
505
1,02
1,02
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
15:04:32
9272
9457
20:34:31
25
Folke Berntson
I mål
Grinde
D185
1,03
1,03
SGV
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:53:03
9183
9458
20:19:48
26
Stig Håkansson
I mål
Hanse 370e
Liberty
H+logga
1,24
1,24
-S
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:28:25
7705
9554
18:58:33
27
A T Göransson
I mål
SK 55
53
1,19
1,19
SG-
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
15:04:20
8060
9591
19:45:18
28
Lundblad/Nilsson
I mål
H-båt
Dr.Schackel
213
1,08
1,08
HASS
M8
H-båt
12:40:00
1800
15:08:20
8900
9612
20:17:36
29
Tomas Sjöstedt
I mål
H-båt
Miss G
S160
1,08
1,08
SA-
M8
H-båt
12:40:00
1800
15:08:30
8910
9623
20:17:36
30
Lennart Byström
I mål
Hero101
H101
1,13
1,13
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:02:20
8540
9650
19:57:21
31
Anna Thorbjörnsson
I mål
Express
MaDame
SWE1010
1,12
1,12
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:03:49
8629
9664
20:01:15
32
Kurt Ingvar Kroon
I mål
Bumerang 32
Nadir
7
1,14
1,14
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:01:38
8498
9688
19:53:31
33
Lars Lindblad
I mål
IF
1851
1,02
1,02
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
15:09:06
9546
9737
20:34:31
34
Björn Pettersson
I mål
IF
NN
1406
1,02
1,02
SG-
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
15:10:19
9619
9811
20:34:31
35
Stefan Heinrich
I mål
Comfort 32
Amalia
SWE 50
1,11
1,11
SGV
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:07:30
8850
9824
20:05:14
36
Daniel Stenholm
I mål
Express
SWE 595
1,12
1,12
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:07:11
8831
9891
20:01:15
37
Roger Thein
I mål
HR31
255
1,11
1,11
-S
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:48:50
8930
9912
19:45:14
38
Hans Arvidsson
I mål
Maxi 77
SWE1307
1,03
1,03
GSS
M4
Maxi 77
12:20:00
600
15:00:48
9648
9937
20:19:48
39
Anders Nordbeck
I mål
K25 Klink
Styrbjörn
S33
0,97
0,97
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
15:00:46
10246
9939
20:39:29
40
Andreas Arvidsson
I mål
Gib-Sea 80 Plus
AUS 42
SWE11012
1,06
1,06
SG-
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
15:06:55
9415
9980
20:16:14
41
Anders Kjellberg
I mål
Comfort30
Zefyros
V 73
1,06
1,06
-S
LBF
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:57:12
9432
9998
20:06:14
42
Evert Blad
I mål
Fenix
S-49
1,07
1,07
SGV
M7
Klass 7
12:30:00
1200
15:06:00
9360
10015
20:11:52
43
Sigvard Cumtell
I mål
First 35
SWE 63
1,29
1,29
-S
HASS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
14:59:39
7779
10035
19:13:06
44
Johan Sölve
I mål
Elan 333
Libelle
SWE 452
1,22
1,22
SGV
GSS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
15:07:08
8228
10038
19:35:05
45
Gary Petersson
I mål
Bavaria 30 Cr
Barcavela
Logga
1,08
1,08
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:57:25
9445
10201
19:57:36
46
Lars Källqvist
I mål
IF
Undine
2258
1,02
1,02
SG-
SKBS
M6
IF
12:30:00
1200
15:18:26
10106
10308
20:34:31
47
Sture Larsson
I mål
Beason 31
Anne-Lise
S114
1,09
1,09
SGV
HASS
M9
Klass 9
12:40:00
1800
15:18:52
9532
10390
20:13:24
48
Peje Thorbjörnsson
I mål
Dehler 29 grund köl
D29
1,13
1,13
-S
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:54:43
9283
10490
19:37:21
49
Kennet Carlsson
I mål
Maxi 77
Julia
3731
1,00
1,00
-S
HASS
M4
Maxi 77
12:20:00
600
15:15:05
10505
10505
20:34:12
50
Åke Carlsson
I mål
Bavaria 36H
Nilla
S 13
1,17
1,17
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
14:50:41
9041
10578
19:22:24
51
Håkan Madsen
I mål
Becker 27
BlackAdder
6211
1,00
1,00
SGV
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
15:28:46
10726
10726
20:44:12
52
Thomas Johansson
I mål
Marieholm 26
Thoya
SWE414
0,96
0,96
-S
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
15:16:32
11192
10744
20:44:48
53
Göran Frost
I mål
Allegro 27
Alegria
274
1,00
1,00
SGF
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
15:09:10
10750
10750
20:24:12
54
Bengt Nilsson
I mål
Mascot 35 DS
Blue Star
9
0,95
0,95
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
15:22:34
11554
10976
20:50:13
55
Nils-Olof Bankell
I mål
Accent
Miss Sophie
492
1,03
1,03
SGV
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
15:14:31
11071
11403
20:09:48
56
Bert Inerup
I mål
Bavaria 42CR
Pi
B42
1,24
1,24
-S
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
14:48:55
9535
11823
18:48:33
57
Arne Guntell
I mål
Dixie 27
PimPIm
11
1,01
1,01
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
15:33:10
12190
12312
20:19:18
58
Torgny Eriksson
Diskval/OCS
Allegro 33
S43
1,04
1,04
-S
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
(16:07:36)
10715
11144
20:05:12
58
Göran Boman
Diskval/OCS
Bavaria 34
Bijou
116
1,11
1,11
SGV
HASS
M3
Klass 3
12:20:00
600
(16:02:37)
8544
9484
19:45:14
58
Thomas Mattson
Brutit/DNC
Hydra
Embla
H146
0,93
0,93
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
21:01:24
58
Dan Sundin
Brutit/DNC
Scalare Mk 1
Mye Byen
15
0,94
0,94
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:55:45
58
Jens Månsson
Brutit/DNF
Colin archer 35
0,95
0,95
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:50:13
58
Gerhard Wigandt
Brutit/DNC
Laurinkoster
Laura
H6/180
0,97
0,97
-S
HASS
M1
Klass 1
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:39:29
58
Bengt-Åke Andersson
Brutit/DNF
Helmsman 26
Bullit
10
1,00
1,00
-S
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:24:12
58
Torsten Kindt
Brutit/DNF
Najad 32
Tova
1,04
1,04
-S
HASS
M2
Klass 2
12:10:00
0
Ej inl.
Ej inl.
20:05:12
58
Christer Hansson
Brutit/DNC
IF
Charlotta
2441
1,02
1,02
SG-
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
Ej inl.
Ej inl.
20:34:31
58
Emma Nordin
Brutit/DNF
IF-båt
Pilo
S2157
1,02
1,02
HASS
M6
IF
12:30:00
1200
Ej inl.
Ej inl.
20:34:31
58
Esbjörn Telemo
Brutit/DNC
Monsun 31
Magnolia
345
1,03
1,03
SGF
HASS
M7
Klass 7
12:30:00
1200
Ej inl.
Ej inl.
20:29:48
58
Christer Corin
Brutit/DNC
Mani 32
Aquabelle
206
1,21
1,21
SGV
VSS
M10
Klass 10
12:50:00
2400
Ej inl.
Ej inl.
19:38:26