SM Nordisk Folkbåt

Halmstads Segelsällskap

Results are final as of 13:51 on July 8, 2017

Overall

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 33, Scoring system: Appendix A
Rank HelmName Boat Nat SailNo Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st Per Jörgensen Kajka SWE 55 Kolding Sejlklub 3.0 4.0 2.0 1.0 6.0 2.0 (34.0 DNC) 52.0 18.0
2nd Johnny Jörgensen Bango DEN 972 JSK 4.0 6.0 5.0 10.0 1.0 1.0 (34.0 DNC) 61.0 27.0
3rd Magnus Johansson Slaghöken SWE 1328 Karlskrona SS 5.0 (11.0) 8.0 5.0 2.0 8.0 1.0 40.0 29.0
4th Sören Kaestel Cirkeline DEN 873 Hellerup SK 1.0 8.0 (10.0) 8.0 5.0 5.0 2.0 39.0 29.0
5th Ditte Andreasen Gisti DEN 1130 Sundby SF 6.0 1.0 9.0 11.0 3.0 (12.0) 4.0 46.0 34.0
6th John Wulff Sulajma DEN 729 JSK 10.0 3.0 4.0 7.0 10.0 (11.0) 5.0 50.0 39.0
7th Lennart Magnusson Emelie SWE 1390 LDSS 2.0 14.0 1.0 (19.0) 12.0 9.0 7.0 64.0 45.0
8th Lars-Gunnar Lindberg Olivia SWE 1323 Vikingarnas SS 14.0 9.0 7.0 14.0 (34.0 OCS) 7.0 8.0 93.0 59.0
9th Ulf Bengtsson Nyfiken Gul SWE 1254 Halmstads SS 16.0 (20.0) 11.0 3.0 9.0 13.0 15.0 87.0 67.0
10th Leif Ahlquist Snudd SWE 1942 Vikingarnas SS (22.0) 10.0 12.0 16.0 19.0 3.0 9.0 91.0 69.0
11th Hobbe Wärnegård Hugolina SWE 1239 RYC 9.0 7.0 21.0 18.0 (34.0 OCS) 4.0 11.0 104.0 70.0
12th Friedrich Mahrt Caribe GER 896 Miunder YC Shlei 19.0 5.0 16.0 13.0 (20.0) 16.0 3.0 92.0 72.0
13th Donald Bratt Sjöjungfrun SWE 1358 Vikingarnas SS 7.0 18.0 (20.0) 15.0 11.0 10.0 14.0 95.0 75.0
14th Ola Zetterberg Amanda SWE 1303 Vikingarnas SS (34.0 OCS) 21.0 3.0 9.0 13.0 17.0 16.0 113.0 79.0
15th Rolf Uppström Gollo SWE 1394 LJSS 13.0 13.0 13.0 (24.0) 16.0 18.0 6.0 103.0 79.0
16th Per Arne Johansson Panik SWE 1274 Karlshamns SS 23.0 24.0 (26.0) 4.0 8.0 15.0 10.0 110.0 84.0
17th Gustav Nielsen Gollum DEN 645 JSK 21.0 16.0 18.0 (22.0) 4.0 6.0 20.0 107.0 85.0
18th Mats Millbourn Sunbeam SWE 1255 Halmstads SS 18.0 12.0 19.0 2.0 (26.0) 24.0 13.0 114.0 88.0
19th Anders Olsen Jo-Jo SWE 2 Vikingarnas SS 11.0 2.0 6.0 25.0 (34.0 OCS) 34.0 OCS 12.0 124.0 90.0
20th Folke Berntson Escapist SWE 1373 Halmstads SS 8.0 (25.0) 15.0 12.0 15.0 20.0 21.0 116.0 91.0
21st Johan Rasin Tummelisa SWE 1311 VSS 12.0 17.0 14.0 6.0 25.0 23.0 (34.0 DNC) 131.0 97.0
22nd Hans Torlén Marelin SWE 1290 KSSS 20.0 (26.0) 17.0 26.0 17.0 14.0 18.0 138.0 112.0
23rd Gunnar Bonthelius Stradivarius SWE 1354 KSSS (24.0) 15.0 23.0 21.0 14.0 22.0 22.0 141.0 117.0
24th Arne Meincke Wasserbohrer GER 39 YCS (34.0 OCS) 22.0 22.0 20.0 18.0 21.0 17.0 154.0 120.0
25th Johan Thein Tarro SWE 716 Halmstads SS 17.0 (28.0) 25.0 28.0 7.0 25.0 23.0 153.0 125.0
26th Lars Evaldsson Chabang SWE 1282 Halmstads SS 15.0 19.0 (29.0) 23.0 24.0 27.0 24.0 161.0 132.0
27th Kenneth Göransson Julle SWE 1393 Ystads SS 27.0 (29.0) 27.0 29.0 22.0 19.0 19.0 172.0 143.0
28th Göran Börjesson Xantippa SWE 830 Björlanda Kile SS 25.0 27.0 30.0 17.0 23.0 26.0 (34.0 DNC) 182.0 148.0
29th Anders Johansson Juni SWE 1089 Halmstads SS 28.0 23.0 28.0 (30.0) 27.0 28.0 25.0 189.0 159.0
30th Rasmus Manley Friendship DEN 1107 Sundet Sejlklub 29.0 (31.0) 31.0 27.0 21.0 29.0 26.0 194.0 163.0
31st Svante Svensson Svea SWE 1307 Halmstads SS 26.0 30.0 24.0 (34.0 DNC) 34.0 DNC 34.0 DNC 34.0 DNC 216.0 182.0
32nd Lars-Gunnar Frisack Flory SWE 1189 KKKK 31.0 32.0 32.0 31.0 28.0 (34.0 DNC) 34.0 DNC 222.0 188.0
33rd Eva Uppström Lovisa SWE 676 Halmstads SS 30.0 33.0 (34.0 DNC) 34.0 DNC 34.0 DNC 34.0 DNC 34.0 DNC 233.0 199.0

R1

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName Boat Nat SailNo Club Place Points
1 Sören Kaestel Cirkeline DEN 873 Hellerup SK 1 1.0
2 Lennart Magnusson Emelie SWE 1390 LDSS 2 2.0
3 Per Jörgensen Kajka SWE 55 Kolding Sejlklub 3 3.0
4 Johnny Jörgensen Bango DEN 972 JSK 4 4.0
5 Magnus Johansson Slaghöken SWE 1328 Karlskrona SS 5 5.0
6 Ditte Andreasen Gisti DEN 1130 Sundby SF 6 6.0
7 Donald Bratt Sjöjungfrun SWE 1358 Vikingarnas SS 7 7.0
8 Folke Berntson Escapist SWE 1373 Halmstads SS 8 8.0
9 Hobbe Wärnegård Hugolina SWE 1239 RYC 9 9.0
10 John Wulff Sulajma DEN 729 JSK 10 10.0
11 Anders Olsen Jo-Jo SWE 2 Vikingarnas SS 11 11.0
12 Johan Rasin Tummelisa SWE 1311 VSS 12 12.0
13 Rolf Uppström Gollo SWE 1394 LJSS 13 13.0
14 Lars-Gunnar Lindberg Olivia SWE 1323 Vikingarnas SS 14 14.0
15 Lars Evaldsson Chabang SWE 1282 Halmstads SS 15 15.0
16 Ulf Bengtsson Nyfiken Gul SWE 1254 Halmstads SS 16 16.0
17 Johan Thein Tarro SWE 716 Halmstads SS 17 17.0
18 Mats Millbourn Sunbeam SWE 1255 Halmstads SS 18 18.0
19 Friedrich Mahrt Caribe GER 896 Miunder YC Shlei 19 19.0
20 Hans Torlén Marelin SWE 1290 KSSS 20 20.0
21 Gustav Nielsen Gollum DEN 645 JSK 21 21.0
22 Leif Ahlquist Snudd SWE 1942 Vikingarnas SS 22 22.0
23 Per Arne Johansson Panik SWE 1274 Karlshamns SS 23 23.0
24 Gunnar Bonthelius Stradivarius SWE 1354 KSSS 24 24.0
25 Göran Börjesson Xantippa SWE 830 Björlanda Kile SS 25 25.0
26 Svante Svensson Svea SWE 1307 Halmstads SS 26 26.0
27 Kenneth Göransson Julle SWE 1393 Ystads SS 27 27.0
28 Anders Johansson Juni SWE 1089 Halmstads SS 28 28.0
29 Rasmus Manley Friendship DEN 1107 Sundet Sejlklub 29 29.0
30 Eva Uppström Lovisa SWE 676 Halmstads SS 30 30.0
31 Lars-Gunnar Frisack Flory SWE 1189 KKKK 31 31.0
32 Ola Zetterberg Amanda SWE 1303 Vikingarnas SS OCS 34.0
32 Arne Meincke Wasserbohrer GER 39 YCS OCS 34.0

R2

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName Boat Nat SailNo Club Place Points
1 Ditte Andreasen Gisti DEN 1130 Sundby SF 1 1.0
2 Anders Olsen Jo-Jo SWE 2 Vikingarnas SS 2 2.0
3 John Wulff Sulajma DEN 729 JSK 3 3.0
4 Per Jörgensen Kajka SWE 55 Kolding Sejlklub 4 4.0
5 Friedrich Mahrt Caribe GER 896 Miunder YC Shlei 5 5.0
6 Johnny Jörgensen Bango DEN 972 JSK 6 6.0
7 Hobbe Wärnegård Hugolina SWE 1239 RYC 7 7.0
8 Sören Kaestel Cirkeline DEN 873 Hellerup SK 8 8.0
9 Lars-Gunnar Lindberg Olivia SWE 1323 Vikingarnas SS 9 9.0
10 Leif Ahlquist Snudd SWE 1942 Vikingarnas SS 10 10.0
11 Magnus Johansson Slaghöken SWE 1328 Karlskrona SS 11 11.0
12 Mats Millbourn Sunbeam SWE 1255 Halmstads SS 12 12.0
13 Rolf Uppström Gollo SWE 1394 LJSS 13 13.0
14 Lennart Magnusson Emelie SWE 1390 LDSS 14 14.0
15 Gunnar Bonthelius Stradivarius SWE 1354 KSSS 15 15.0
16 Gustav Nielsen Gollum DEN 645 JSK 16 16.0
17 Johan Rasin Tummelisa SWE 1311 VSS 17 17.0
18 Donald Bratt Sjöjungfrun SWE 1358 Vikingarnas SS 18 18.0
19 Lars Evaldsson Chabang SWE 1282 Halmstads SS 19 19.0
20 Ulf Bengtsson Nyfiken Gul SWE 1254 Halmstads SS 20 20.0
21 Ola Zetterberg Amanda SWE 1303 Vikingarnas SS 21 21.0
22 Arne Meincke Wasserbohrer GER 39 YCS 22 22.0
23 Anders Johansson Juni SWE 1089 Halmstads SS 23 23.0
24 Per Arne Johansson Panik SWE 1274 Karlshamns SS 24 24.0
25 Folke Berntson Escapist SWE 1373 Halmstads SS 25 25.0
26 Hans Torlén Marelin SWE 1290 KSSS 26 26.0
27 Göran Börjesson Xantippa SWE 830 Björlanda Kile SS 27 27.0
28 Johan Thein Tarro SWE 716 Halmstads SS 28 28.0
29 Kenneth Göransson Julle SWE 1393 Ystads SS 29 29.0
30 Svante Svensson Svea SWE 1307 Halmstads SS 30 30.0
31 Rasmus Manley Friendship DEN 1107 Sundet Sejlklub 31 31.0
32 Lars-Gunnar Frisack Flory SWE 1189 KKKK 32 32.0
33 Eva Uppström Lovisa SWE 676 Halmstads SS 33 33.0

R3

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName Boat Nat SailNo Club Place Points
1 Lennart Magnusson Emelie SWE 1390 LDSS 1 1.0
2 Per Jörgensen Kajka SWE 55 Kolding Sejlklub 2 2.0
3 Ola Zetterberg Amanda SWE 1303 Vikingarnas SS 3 3.0
4 John Wulff Sulajma DEN 729 JSK 4 4.0
5 Johnny Jörgensen Bango DEN 972 JSK 5 5.0
6 Anders Olsen Jo-Jo SWE 2 Vikingarnas SS 6 6.0
7 Lars-Gunnar Lindberg Olivia SWE 1323 Vikingarnas SS 7 7.0
8 Magnus Johansson Slaghöken SWE 1328 Karlskrona SS 8 8.0
9 Ditte Andreasen Gisti DEN 1130 Sundby SF 9 9.0
10 Sören Kaestel Cirkeline DEN 873 Hellerup SK 10 10.0
11 Ulf Bengtsson Nyfiken Gul SWE 1254 Halmstads SS 11 11.0
12 Leif Ahlquist Snudd SWE 1942 Vikingarnas SS 12 12.0
13 Rolf Uppström Gollo SWE 1394 LJSS 13 13.0
14 Johan Rasin Tummelisa SWE 1311 VSS 14 14.0
15 Folke Berntson Escapist SWE 1373 Halmstads SS 15 15.0
16 Friedrich Mahrt Caribe GER 896 Miunder YC Shlei 16 16.0
17 Hans Torlén Marelin SWE 1290 KSSS 17 17.0
18 Gustav Nielsen Gollum DEN 645 JSK 18 18.0
19 Mats Millbourn Sunbeam SWE 1255 Halmstads SS 19 19.0
20 Donald Bratt Sjöjungfrun SWE 1358 Vikingarnas SS 20 20.0
21 Hobbe Wärnegård Hugolina SWE 1239 RYC 21 21.0
22 Arne Meincke Wasserbohrer GER 39 YCS 22 22.0
23 Gunnar Bonthelius Stradivarius SWE 1354 KSSS 23 23.0
24 Svante Svensson Svea SWE 1307 Halmstads SS 24 24.0
25 Johan Thein Tarro SWE 716 Halmstads SS 25 25.0
26 Per Arne Johansson Panik SWE 1274 Karlshamns SS 26 26.0
27 Kenneth Göransson Julle SWE 1393 Ystads SS 27 27.0
28 Anders Johansson Juni SWE 1089 Halmstads SS 28 28.0
29 Lars Evaldsson Chabang SWE 1282 Halmstads SS 29 29.0
30 Göran Börjesson Xantippa SWE 830 Björlanda Kile SS 30 30.0
31 Rasmus Manley Friendship DEN 1107 Sundet Sejlklub 31 31.0
32 Lars-Gunnar Frisack Flory SWE 1189 KKKK 32 32.0

R4

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName Boat Nat SailNo Club Place Points
1 Per Jörgensen Kajka SWE 55 Kolding Sejlklub 1 1.0
2 Mats Millbourn Sunbeam SWE 1255 Halmstads SS 2 2.0
3 Ulf Bengtsson Nyfiken Gul SWE 1254 Halmstads SS 3 3.0
4 Per Arne Johansson Panik SWE 1274 Karlshamns SS 4 4.0
5 Magnus Johansson Slaghöken SWE 1328 Karlskrona SS 5 5.0
6 Johan Rasin Tummelisa SWE 1311 VSS 6 6.0
7 John Wulff Sulajma DEN 729 JSK 7 7.0
8 Sören Kaestel Cirkeline DEN 873 Hellerup SK 8 8.0
9 Ola Zetterberg Amanda SWE 1303 Vikingarnas SS 9 9.0
10 Johnny Jörgensen Bango DEN 972 JSK 10 10.0
11 Ditte Andreasen Gisti DEN 1130 Sundby SF 11 11.0
12 Folke Berntson Escapist SWE 1373 Halmstads SS 12 12.0
13 Friedrich Mahrt Caribe GER 896 Miunder YC Shlei 13 13.0
14 Lars-Gunnar Lindberg Olivia SWE 1323 Vikingarnas SS 14 14.0
15 Donald Bratt Sjöjungfrun SWE 1358 Vikingarnas SS 15 15.0
16 Leif Ahlquist Snudd SWE 1942 Vikingarnas SS 16 16.0
17 Göran Börjesson Xantippa SWE 830 Björlanda Kile SS 17 17.0
18 Hobbe Wärnegård Hugolina SWE 1239 RYC 18 18.0
19 Lennart Magnusson Emelie SWE 1390 LDSS 19 19.0
20 Arne Meincke Wasserbohrer GER 39 YCS 20 20.0
21 Gunnar Bonthelius Stradivarius SWE 1354 KSSS 21 21.0
22 Gustav Nielsen Gollum DEN 645 JSK 22 22.0
23 Lars Evaldsson Chabang SWE 1282 Halmstads SS 23 23.0
24 Rolf Uppström Gollo SWE 1394 LJSS 24 24.0
25 Anders Olsen Jo-Jo SWE 2 Vikingarnas SS 25 25.0
26 Hans Torlén Marelin SWE 1290 KSSS 26 26.0
27 Rasmus Manley Friendship DEN 1107 Sundet Sejlklub 27 27.0
28 Johan Thein Tarro SWE 716 Halmstads SS 28 28.0
29 Kenneth Göransson Julle SWE 1393 Ystads SS 29 29.0
30 Anders Johansson Juni SWE 1089 Halmstads SS 30 30.0
31 Lars-Gunnar Frisack Flory SWE 1189 KKKK 31 31.0

R5

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName Boat Nat SailNo Club Place Points
1 Johnny Jörgensen Bango DEN 972 JSK 1 1.0
2 Magnus Johansson Slaghöken SWE 1328 Karlskrona SS 2 2.0
3 Ditte Andreasen Gisti DEN 1130 Sundby SF 3 3.0
4 Gustav Nielsen Gollum DEN 645 JSK 4 4.0
5 Sören Kaestel Cirkeline DEN 873 Hellerup SK 5 5.0
6 Per Jörgensen Kajka SWE 55 Kolding Sejlklub 6 6.0
7 Johan Thein Tarro SWE 716 Halmstads SS 7 7.0
8 Per Arne Johansson Panik SWE 1274 Karlshamns SS 8 8.0
9 Ulf Bengtsson Nyfiken Gul SWE 1254 Halmstads SS 9 9.0
10 John Wulff Sulajma DEN 729 JSK 10 10.0
11 Donald Bratt Sjöjungfrun SWE 1358 Vikingarnas SS 11 11.0
12 Lennart Magnusson Emelie SWE 1390 LDSS 12 12.0
13 Ola Zetterberg Amanda SWE 1303 Vikingarnas SS 13 13.0
14 Gunnar Bonthelius Stradivarius SWE 1354 KSSS 14 14.0
15 Folke Berntson Escapist SWE 1373 Halmstads SS 15 15.0
16 Rolf Uppström Gollo SWE 1394 LJSS 16 16.0
17 Hans Torlén Marelin SWE 1290 KSSS 17 17.0
18 Arne Meincke Wasserbohrer GER 39 YCS 18 18.0
19 Leif Ahlquist Snudd SWE 1942 Vikingarnas SS 19 19.0
20 Friedrich Mahrt Caribe GER 896 Miunder YC Shlei 20 20.0
21 Rasmus Manley Friendship DEN 1107 Sundet Sejlklub 21 21.0
22 Kenneth Göransson Julle SWE 1393 Ystads SS 22 22.0
23 Göran Börjesson Xantippa SWE 830 Björlanda Kile SS 23 23.0
24 Lars Evaldsson Chabang SWE 1282 Halmstads SS 24 24.0
25 Johan Rasin Tummelisa SWE 1311 VSS 25 25.0
26 Mats Millbourn Sunbeam SWE 1255 Halmstads SS 26 26.0
27 Anders Johansson Juni SWE 1089 Halmstads SS 27 27.0
28 Lars-Gunnar Frisack Flory SWE 1189 KKKK 28 28.0
29 Lars-Gunnar Lindberg Olivia SWE 1323 Vikingarnas SS OCS 34.0
29 Hobbe Wärnegård Hugolina SWE 1239 RYC OCS 34.0
29 Anders Olsen Jo-Jo SWE 2 Vikingarnas SS OCS 34.0

R6

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName Boat Nat SailNo Club Place Points
1 Johnny Jörgensen Bango DEN 972 JSK 1 1.0
2 Per Jörgensen Kajka SWE 55 Kolding Sejlklub 2 2.0
3 Leif Ahlquist Snudd SWE 1942 Vikingarnas SS 3 3.0
4 Hobbe Wärnegård Hugolina SWE 1239 RYC 4 4.0
5 Sören Kaestel Cirkeline DEN 873 Hellerup SK 5 5.0
6 Gustav Nielsen Gollum DEN 645 JSK 6 6.0
7 Lars-Gunnar Lindberg Olivia SWE 1323 Vikingarnas SS 7 7.0
8 Magnus Johansson Slaghöken SWE 1328 Karlskrona SS 8 8.0
9 Lennart Magnusson Emelie SWE 1390 LDSS 9 9.0
10 Donald Bratt Sjöjungfrun SWE 1358 Vikingarnas SS 10 10.0
11 John Wulff Sulajma DEN 729 JSK 11 11.0
12 Ditte Andreasen Gisti DEN 1130 Sundby SF 12 12.0
13 Ulf Bengtsson Nyfiken Gul SWE 1254 Halmstads SS 13 13.0
14 Hans Torlén Marelin SWE 1290 KSSS 14 14.0
15 Per Arne Johansson Panik SWE 1274 Karlshamns SS 15 15.0
16 Friedrich Mahrt Caribe GER 896 Miunder YC Shlei 16 16.0
17 Ola Zetterberg Amanda SWE 1303 Vikingarnas SS 17 17.0
18 Rolf Uppström Gollo SWE 1394 LJSS 18 18.0
19 Kenneth Göransson Julle SWE 1393 Ystads SS 19 19.0
20 Folke Berntson Escapist SWE 1373 Halmstads SS 20 20.0
21 Arne Meincke Wasserbohrer GER 39 YCS 21 21.0
22 Gunnar Bonthelius Stradivarius SWE 1354 KSSS 22 22.0
23 Johan Rasin Tummelisa SWE 1311 VSS 23 23.0
24 Mats Millbourn Sunbeam SWE 1255 Halmstads SS 24 24.0
25 Johan Thein Tarro SWE 716 Halmstads SS 25 25.0
26 Göran Börjesson Xantippa SWE 830 Björlanda Kile SS 26 26.0
27 Lars Evaldsson Chabang SWE 1282 Halmstads SS 27 27.0
28 Anders Johansson Juni SWE 1089 Halmstads SS 28 28.0
29 Rasmus Manley Friendship DEN 1107 Sundet Sejlklub 29 29.0
30 Anders Olsen Jo-Jo SWE 2 Vikingarnas SS OCS 34.0

R7

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank HelmName Boat Nat SailNo Club Place Points
1 Magnus Johansson Slaghöken SWE 1328 Karlskrona SS 1 1.0
2 Sören Kaestel Cirkeline DEN 873 Hellerup SK 2 2.0
3 Friedrich Mahrt Caribe GER 896 Miunder YC Shlei 3 3.0
4 Ditte Andreasen Gisti DEN 1130 Sundby SF 4 4.0
5 John Wulff Sulajma DEN 729 JSK 5 5.0
6 Rolf Uppström Gollo SWE 1394 LJSS 6 6.0
7 Lennart Magnusson Emelie SWE 1390 LDSS 7 7.0
8 Lars-Gunnar Lindberg Olivia SWE 1323 Vikingarnas SS 8 8.0
9 Leif Ahlquist Snudd SWE 1942 Vikingarnas SS 9 9.0
10 Per Arne Johansson Panik SWE 1274 Karlshamns SS 10 10.0
11 Hobbe Wärnegård Hugolina SWE 1239 RYC 11 11.0
12 Anders Olsen Jo-Jo SWE 2 Vikingarnas SS 12 12.0
13 Mats Millbourn Sunbeam SWE 1255 Halmstads SS 13 13.0
14 Donald Bratt Sjöjungfrun SWE 1358 Vikingarnas SS 14 14.0
15 Ulf Bengtsson Nyfiken Gul SWE 1254 Halmstads SS 15 15.0
16 Ola Zetterberg Amanda SWE 1303 Vikingarnas SS 16 16.0
17 Arne Meincke Wasserbohrer GER 39 YCS 17 17.0
18 Hans Torlén Marelin SWE 1290 KSSS 18 18.0
19 Kenneth Göransson Julle SWE 1393 Ystads SS 19 19.0
20 Gustav Nielsen Gollum DEN 645 JSK 20 20.0
21 Folke Berntson Escapist SWE 1373 Halmstads SS 21 21.0
22 Gunnar Bonthelius Stradivarius SWE 1354 KSSS 22 22.0
23 Johan Thein Tarro SWE 716 Halmstads SS 23 23.0
24 Lars Evaldsson Chabang SWE 1282 Halmstads SS 24 24.0
25 Anders Johansson Juni SWE 1089 Halmstads SS 25 25.0
26 Rasmus Manley Friendship DEN 1107 Sundet Sejlklub 26 26.0


www.hss1910.nu

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com