Resultat 2016-06-28

2016-06-28 18:00:00 Tisdagssegling

Typ: Respit fix SRS1.00 starttid Banlängd: 5,13 Nm   Vind: 5 m/s (781 sek/Nm)
Plac. omräkn. på korrigerad.tid    Sortering: Standard
Funktionär:    Kommentar:

Plac. 
Skeppare 
Status 
Båttyp 
Båtnamn 
Segelnr. 
SRS-tal 
Klubb 
Starttid 
Start efter 1:a 
Målgång 
Segl.tid 
Korr.tid 
Diff. 
Anders Hellekant 
I mål 
CB 66 Racer 
Blå is 
SWE 124 
1,171 
HASS 
18:09:45 
00:12:32 
19:36:34 
01:26:49 
01:41:40 
44,5% 
Christian Backhausen 
I mål 
J/70 
  
  
1,185 
HASS 
18:10:26 
00:13:13 
19:38:10 
01:27:44 
01:43:58 
46,9% 
Stellan Nilsson 
I mål 
J/70 
  
SWE 559 
1,185 
HASS 
18:10:26 
00:13:13 
19:41:53 
01:31:27 
01:48:22 
52,5% 
Stefan Heinrich 
I mål 
Platu 25 
Sisu 
SWE 11 
1,183 
HASS 
18:10:20 
00:13:07 
19:46:29 
01:36:09 
01:53:45 
59,4% 
Martin Gröndahl 
I mål 
CB 66 Racer 
Ondo 
SWE 126 
1,171 
HASS 
18:09:45 
00:12:32 
19:46:54 
01:37:09 
01:53:46 
60,0% 
Lars Smedberg 
I mål 
J-70 
  
SWE 624 
1,185 
HASS 
18:10:26 
00:13:13 
19:47:09 
01:36:43 
01:54:37 
60,4% 
Ulf Bengtsson 
I mål 
Nordisk Folkbåt 
  
SWE 1254 
0,972 
HASS 
17:58:05 
00:00:52 
20:09:37 
02:11:32 
02:07:51 
94,0% 
Daniel Stenholm 
I mål 
Express 
Estelle 
SWE 595 
1,110 
HASS 
18:06:37 
00:09:24 
20:07:04 
02:00:27 
02:13:42 
90,2% 
Tomas Sjöstedt 
I mål 
H-båt 
Polly-Ester 
SWE 160 
1,074 
  
18:04:36 
00:07:23 
20:26:10 
02:21:34 
02:32:03 
118,8% 
10 
Sven-Olof Åkesson 
Brutit 
Maxi 68 
Nirvana 
894 
(Just.)0,960 u.SP 
HASS 
17:57:13 
00:00:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Anders Johansson 
Brutit 
Nordisk Folkbåt 
Maja 
SWE1373 
0,972 
HASS 
17:58:05 
00:00:52 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Folke Berntsson 
Brutit 
Nordisk Folkbåt 
  
SWE 1373 
0,972 
HASS 
17:58:05 
00:00:52 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Svante Svensson 
Brutit 
Nordisk Folkbåt 
Svea 
SWE1307 
0,972 
HASS 
17:58:05 
00:00:52 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Håkan Johansson 
Brutit 
Sunwind 26 
  
S 132 
(Just.)1,005 
HASS 
18:00:20 
00:03:07 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Anders Persson 
Brutit 
Maxi 77 
  
S 540 
1,007 u.SP 
HASS 
18:00:28 
00:03:15 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Björn Pettersson 
Brutit 
IF 
Axelia 
Swe 2350 
1,015 
HASS 
18:00:59 
00:03:46 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Håkan Madsen 
Brutit 
Hallberg Rassy 41 
  
  
1,070 
HASS 
18:04:22 
00:07:09 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Johan Sölve 
Brutit 
Elan 333 
Libelle 
SWE 452 
1,173 
GSS 
18:09:51 
00:12:38 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Lars Meijer 
Brutit 
J/70 
  
SWE 991 
1,185 
HASS 
18:10:26 
00:13:13 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Sigvard Cumtell 
Brutit 
First 35 djup köl ( 
  
SWE 63 
(Just.)1,237 u.SP 
HASS 
18:12:48 
00:15:35 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Stefan Gottfridsson 
Brutit 
X-362 Sport 
X-Dream 
SWE 4552 
1,259 u.SP 
HASS 
18:13:44 
00:16:31 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0% 
10 
Axel Danielsson 
Brutit 
Salona 37 
Nova 
10904 
1,279 
HASS 
18:14:34 
00:17:21 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
0,0%