Resultat 2015-09-08

 

2015-09-08 18:00:00 Tisdagssegling

Typ: Normal + skilda startklasser Banlängd: 2 Nm   Vind: 5 m/s (781 sek/Nm)
Plac. alla deltagare tillsammans    Sortering: Standard
Funktionär:    Kommentar:

Plac. 
Skeppare 
Status 
Båttyp 
Båtnamn 
Segelnr. 
SRS-tal 
Klubb 
Starttid 
Start efter 1:a 
Målgång 
Segl.tid 
Korr.tid 
Diff. 
Jonas Karlsson 
I mål 
X-34 
TemptationX 
SWE 10915 
1,250 
SKBS 
18:20:00 
00:20:00 
19:03:26 
00:43:26 
00:54:18 
  
Ulf Bengtsson 
I mål 
Nordisk Folkbåt 
  
SWE1254 
0,969 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
18:56:49 
00:56:49 
00:55:03 
  
Daniel Stenholm 
I mål 
Express 
Estelle 
SWE 595 
1,109 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:00:06 
00:50:06 
00:55:34 
  
Anders Hellekant 
I mål 
CB 66 Racer 
Blå is 
SWE 124 
1,173 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
18:57:30 
00:47:30 
00:55:43 
  
Stefan Heinrich 
I mål 
Platu 25 
Sisu 
SWE 11 
1,184 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
18:57:21 
00:47:21 
00:56:04 
  
Stellan Nilsson 
I mål 
J/70 
  
SWE 559 
1,186 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
18:58:27 
00:48:27 
00:57:28 
  
Martin Gröndahl 
I mål 
CB 66 Racer 
Ondo 
SWE 126 
1,173 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
18:59:12 
00:49:12 
00:57:43 
  
Axel Danielsson 
I mål 
Albin Nova 
Sapira 
SWE 8 
1,147 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:01:04 
00:51:04 
00:58:34 
  
Torsten Kindt 
I mål 
Dehler 34 DD 
Freja 
Swe 34 
1,216 
HASS 
18:20:00 
00:20:00 
19:10:44 
00:50:44 
01:01:42 
  
10 
August Pansell 
I mål 
Arcona 410 
Anemon 
SWE 21 
1,330 
GSS 
18:20:00 
00:20:00 
19:07:04 
00:47:04 
01:02:36 
  
11 
Evert Blad 
I mål 
Fenix 
  
S-49 
1,041 u.SP 
  
18:00:00 
00:00:00 
19:01:29 
01:01:29 
01:04:00 
  
12 
Jens Månsson 
I mål 
Spackhuggare 
Verkligheten 
42 
1,014 u.SP 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
19:03:28 
01:03:28 
01:04:21 
  
13 
Björn Pettersson 
I mål 
IF 
Axelia 
Swe 2350 
1,012 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
19:04:13 
01:04:13 
01:04:59 
  
14 
Johan Sölve 
I mål 
Elan 333 
Libelle 
SWE 452 
1,181 
GSS 
18:10:00 
00:10:00 
19:05:20 
00:55:20 
01:05:21 
  
15 
Andreas Arvidsson 
I mål 
Gib-Sea 80 Plus 
AUS 42 
SWE11012 
1,068 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
19:08:22 
01:08:22 
01:13:01 
  
16 
Sven-Olof Åkesson 
Brutit/DNF 
Maxi 68 
Nirvana 
894 
0,966 u.SP 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
16 
Anders Sköld 
Uteblev/DNC 
Maxi Racer 
  
SWE 261 
1,127 
HASS 
(18:10:00) 
00:10:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl.