Resultat 2015-09-01

Deltagarlista

2015-09-01 18:00:00 Tisdagssegling

Typ: Normal + skilda startklasser Banlängd: 5 Nm   Vind: 1,5-3 m/s (1118 sek/Nm)
Plac. alla deltagare tillsammans    Sortering: Standard
Funktionär:    Kommentar:

Plac. 
Skeppare 
Status 
Båttyp 
Båtnamn 
Segelnr. 
SRS-tal 
Klubb 
Starttid 
Start efter 1:a 
Målgång 
Segl.tid 
Korr.tid 
Diff. 
Jonas Karlsson 
I mål 
X-34 
TemptationX 
SWE 10915 
1,250 
SKBS 
18:20:00 
00:20:00 
19:36:20 
01:16:20 
01:35:25 
  
Stellan Nilsson 
I mål 
J/70 
  
SWE 559 
1,186 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:33:50 
01:23:50 
01:39:26 
  
Martin Gröndahl 
I mål 
CB 66 Racer 
Ondo 
SWE 126 
1,173 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:35:06 
01:25:06 
01:39:49 
  
Lars Smedberg 
I mål 
J-70 
  
SWE 624 
1,186 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:34:12 
01:24:12 
01:39:52 
  
Anders Hellekant 
I mål 
CB 66 Racer 
Blå is 
SWE 124 
1,173 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:35:57 
01:25:57 
01:40:49 
  
Torsten Kindt 
I mål 
Dehler 34 DD 
Freja 
Swe 34 
1,216 
HASS 
18:20:00 
00:20:00 
19:43:47 
01:23:47 
01:41:53 
  
Daniel Stenholm 
I mål 
Express 
Estelle 
SWE 595 
1,109 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:42:43 
01:32:43 
01:42:49 
  
Stefan Heinrich 
I mål 
Platu 25 
Sisu 
SWE 11 
1,184 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:36:51 
01:26:51 
01:42:50 
  
Jens Månsson 
I mål 
Spackhuggare 
Verkligheten 
42 
1,014 u.SP 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
19:41:54 
01:41:54 
01:43:20 
  
10 
August Pansell 
I mål 
Arcona 410 
Anemon 
SWE 21 
1,330 
GSS 
18:20:00 
00:20:00 
19:38:58 
01:18:58 
01:45:02 
  
11 
Axel Danielsson 
I mål 
Albin Nova 
Sapira 
SWE 8 
1,147 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:44:08 
01:34:08 
01:47:58 
  
12 
Svante Svensson 
Uteblev/DNC 
Nordisk Folkbåt 
Svea 
SWE1307 
0,969 
HASS 
(18:00:00) 
00:00:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
12 
Ulf Bengtsson 
Uteblev/DNC 
Nordisk Folkbåt 
  
SWE1254 
0,969 
HASS 
(18:00:00) 
00:00:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
12 
Björn Pettersson 
Uteblev/DNC 
IF 
Axelia 
Swe 2350 
1,012 
HASS 
(18:00:00) 
00:00:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
12 
Anders Sköld 
Uteblev/DNC 
Maxi Racer 
  
SWE 261 
1,127 
HASS 
(18:10:00) 
00:10:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
12 
Lars Meijer 
Uteblev/DNC 
J-109 
  
SWE 19109 
1,213 u.SP 
HASS 
(18:20:00) 
00:20:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl.