Resultat 2015-08-18

2015-08-18 18:00:00 Tisdagssegling

Typ: Normal + skilda startklasser Banlängd: 2 Nm   Vind: 7-12 m/s (670 sek/Nm)
Plac. alla deltagare tillsammans    Sortering: Standard
Funktionär:    Kommentar:

Plac. 
Skeppare 
Status 
Båttyp 
Båtnamn 
Segelnr. 
SRS-tal 
Klubb 
Starttid 
Start efter 1:a 
Målgång 
Segl.tid 
Korr.tid 
Diff. 
Jonas Karlsson 
I mål 
X-34 
TemptationX 
SWE 10915 
1,250 
SKBS 
18:20:00 
00:20:00 
19:13:01 
00:53:01 
01:06:16 
  
Svante Svensson 
I mål 
Nordisk Folkbåt 
Svea 
SWE1307 
0,969 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
19:09:05 
01:09:05 
01:06:57 
  
Lars Meijer 
I mål 
J-109 
  
SWE 19109 
1,213 u.SP 
HASS 
18:20:00 
00:20:00 
19:15:49 
00:55:49 
01:07:42 
  
Lars Smedberg 
I mål 
J-70 
  
SWE 624 
1,186 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:07:36 
00:57:36 
01:08:19 
  
Daniel Stenholm 
I mål 
Express 
Estelle 
SWE 595 
1,109 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:12:00 
01:02:00 
01:08:45 
  
Stellan Nilsson 
I mål 
J/70 
  
SWE 559 
1,186 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:08:05 
00:58:05 
01:08:53 
  
Tomas Sjöstedt 
I mål 
H-båt 
Polly-Ester 
SWE 160 
1,071 
  
18:00:00 
00:00:00 
19:09:58 
01:09:58 
01:14:56 
  
Martin Gröndahl 
I mål 
CB 66 Racer 
Ondo 
SWE 126 
1,173 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
19:14:29 
01:04:29 
01:15:38 
  
E.Bladh 
I mål 
Fenix 
  
S49 
1,041 u.SP 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
19:13:44 
01:13:44 
01:16:45 
  
10 
Arto Flodberg 
I mål 
Dixie 27 
Pepita 
SWE 605 
1,019 u.SP 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
19:53:22 
01:53:22 
01:55:31 
  
11 
Emelie Carlsson 
Brutit/DNF 
C55 
  
SWE 196 
1,041 
HASS 
18:00:00 
00:00:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
11 
Anders Sköld 
Brutit/DNF 
Maxi Racer 
  
SWE 261 
1,127 
HASS 
18:10:00 
00:10:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
11 
Herr Jens Månsson 
Uteblev 
Spackhuggare 
Verkligheten 
42 
1,014 u.SP 
  
(18:00:00) 
00:00:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
11 
Andreas Arvidsson 
Uteblev 
Gib-Sea 80 Plus 
AUS 42 
SWE11012 
1,051 u.SP 
HASS 
(18:00:00) 
00:00:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
11 
Johan Sölve 
Uteblev 
Elan 333 
Libelle 
SWE 452 
1,181 
GSS 
(18:10:00) 
00:10:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl. 
  
11 
Stefan Heinrich 
Uteblev 
Platu 25 
Sisu 
SWE 11 
1,184 
HASS 
(18:10:00) 
00:10:00 
–  
Ej inl. 
Ej inl.