Föranmälda/Anmälda båtar Folkbåts SM

Nedanstående båtar har gjort en föranmälning till SM i Folkbåt. För att registreringen till SM ska bli komplett behöver man dock göra en ny anmälan på http://www.hss1910.nu/2017/03/notice-of-race-och-anmalan-till-folkbats-sm-2017/ och sedan betala in anmälningsavgiften enligt instruktioner på ovanstående länk.
De båtar som gjort registreringen till SM via ovanstående länk står med ”Ja” i kolumnen ”SM-Anmälan komplett”.

Senast uppdaterad: 2017-06-20 kl 17:40

# Skeppare Segelnr Båtnamn Klubb SM-Anmälan komplett
1 Folke Berntson SWE 1373 Escapist HASS  Ja
2 Svante Svensson SWE 1307 Svea HASS  Ja
3 Anders Johansson SWE 1089 Juni HASS  Ja
4 Ulf Bengtsson SWE 1254 HASS  Ja
5 Donald Bratt F-SWE-1358 Sjöjungfrun Vikingarnas SS  Ja
6 Anders Olsen SWE 2 Jo-Jo Vikingarnas SS  Ja
7 Per Damm DEN 722 Oberstinden Kastrup Sejlklub
8 Johan Thein SWE 716 Tarro HASS
9 Mats Millbourn SWE 1255 HSS  Ja
10 Hans Torlén SWE 1290 Marelin KSSS  Ja
11 Rasmus Manley DEN 1107 Friendship Sundet Sejlklub  Ja
12 Eva Uppström SWE 676 LOVISA HASS  Ja
13 Rolf Uppström SWE 1394 Gollo LJSS  Ja
14 Lars Evaldsson SWE 1282 Chabang Höganäs Båtsällskap, HBS  Ja
15 Per Arne Johansson SWE 1274 Panik Karlshamns SS  Ja
16 Leif Ahlquist F SWE 1942 Snudd Vikingarnas SS
17 Lennart Magnusson SWE 1390 Emelie LDSS  Ja
18 Lars-Gunnar Lindberg SWE 1323 Olivia Vikingarnas SS  Ja
19 Johan Rasin/Erik Holmer SWE 1311 Tummelisa VSS  Ja
20 Lars-Gunnar Frisack SWE 1189 Flory KKKK  Ja
21 Kenneth Göransson SWE 1393 Julle Ystads Segelsällskap  Ja
22 Johnny Jørgensen DEN 972 Bango Jægerspris  Ja
23 Göran Börjesson SWE 830 Xantippa BKSS  Ja
24 Gunnar Bonthelius SWSE 1354 Stradivarius KSSS  Ja
25 Magnus Johansson SWE 1328 Slaghöken 2 Karlskrona Segelsällskap  Ja
26 Per Jørgensen / Claes Hoglert DEN-SWE Kajka Kolding/Østersund
27 Ola Zetterberg/Bengt Jarfelt SWE 1303 Amanda VSS  Ja
28 Søren Kæstel DEN 873 Cirkeline Hellerup Sejlklub  Ja
29 Hobby Wärnegård SWE 1239 HUGOLINA RYC  Ja
30 Michael Fehlandt GER 1095 Lillevi ensfr  Ja
31 Ditte Andreasen DEN 1130 Gisti Sundby Sejlforening Ja
32 Friedrich Mahrt GER 896 Caribe Missunder yc Schlei Ja
33 John wulff DEN 729 SULAJMA Jps Ja
34 Arne Meincke GER 1128 Wasserbohrer YCS Ja
35 Gustav Nielsen DEN 645 Gollum JSK Ja
36 Ulrik Winberg SWE 548 Bittan Vikingarnas SS Ja